TURGAY OLCAYTO (BAŞKAN)

1937 yılında İstanbul’da doğdu, İstanbul Erkek lisesi‘ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Gazeteciliğe 1961 yılında Son Posta Gazetesinde polis-adliye muhabiri olarak başladı. Daha sonra Yeni İstanbul Gazetesinde muhabir ve İstihbarat Şefi olarak çalıştı. 1967’de TRT’ye girdi. Bu kurumda uzun yıllar muhabir, haber Müdür Yardımcısı -TRT 2 Haber Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992 yılında TRT Genel Müdürlüğü’nde Yayın Denetleme Kurul Üyeliğine atandı. 1998 Temmuz ayında  bu kurumdan kendi isteğiyle emekli oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1996- 1998 döneminde Nail Güreli’nin başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

VAHAP MUNYAR (BAŞKAN VEKİLİ)

1958 yılında Malatya’da doğdu. İİTİA Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu Radyo-TV Bölümü mezunu. Mesleğe 1979’da ANKA Ajansı’nda başladı. UBA, Tercüman, Söz ve Milliyet gazetelerinde çalıştı. Toplam 30 yıl çalıştığı Hürriyet Gazetesi’nde ekonomi muhabiri, ekonomi müdür Yardımcısı, ekonomi Müdürü, genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Ekonomi yazarlığı yaptı Kurucu Başkanı olduğu TOBB Medya ve İletişim Meclisi’nde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni temsil ediyor. İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuğu var. SBK taşıyor.

DOĞAN ŞENTÜRK (BAŞKAN YARDIMCISI)

1968 yılında Ardahan'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkilerde yüksek lisans yaptı. Mesleğe 1987 de Sabah Gazetesi’nde başladı. Star TV, Kanal D, TGRT de Muhabir, Editör ve Yönetici olarak çalıştı. Meslekte 30 yılını dolduran Doğan Şentürk son 12 yıldır Fox Televizyonu’nun Haber ve Spor dan sorumlu, Genel Yayın Yönetmeni ve kıdemli başkan yardımcısı olarak çalışıyor. “Ortadoğu’da Arap Birliği Rüyası” adlı bir kitabı yayınlandı. Evli ve üç çocuk sahibi.

SİBEL GÜNEŞ (GENEL SEKRETER)

Tokat'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Mesleğe 1984 yılında başladı. Yankı Dergisi'nde, Günaydın Gazetesi'nde, Kadınca, Bando, Yarın dergilerinde, Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde yönetici-editör olarak görev yaptı. NTV'de 10 yıl sağlık editörü olarak çalıştı. HTV İç Yapımlar Direktörü olarak üç yıl çalıştı. www.sagliktagundem.com  internet sitesi yayın yönetmeni. Beş yıl Basın Kartları Komisyonu'nda TGC adına görev yaptı. TGC'de Balotaj Kurulu Üyesi ve Genel Sayman olarak çalıştı. SBK taşıyor.

 

NİYAZİ DALYANCI (GENEL SEKRETER YARDIMCISI)

1943 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe 1965 yılında Türk Haberler Ajansı’nda (THA) dış haberler muhabiri olarak başladı. 1974 yılında Cenevre’de Kıbrıs Barış görüşmelerini ajans adına izledi. THA’nın Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptı. 1978 yılında Saddam güçleriyle savaşmakta olan Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani ile Kandil Dağ’ında televizyon ekibi ile yaptığı röportaj İngiltere, Almanya ve İskandinav televizyonlarından yayımlandı ve Türkiye’de 1979 yılında Televizyon Haberciliği dalında Sedat Simavi Ödülü’ne layık görüldü. 

HAKAN GÜLDAĞ (GENEL SEKRETER YARDIMCISI)

1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nun  ardından. Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi’nde eğitim gördü. Mesleğe 1987 yılında Dünya Gazetesi'nde Dış Haberler Servisi’nde başladı. İlerleyen yıllarda aynı gazetenin Dış Haberler, Borsa Servisleri şefliğini yürrüttü ve yazı işlerinde görev yaptı. Cumhuriyet Gazetesi’nde Ekonomi İstihbarat Şefi olarak çalıştı.

NURAY ÖZGER KARAGÖZ (GENEL SEKRETER YARDIMCISI)

İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Radyo TV Yayıncılığı ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Mesleğe TRT İstanbul Haber Merkezi’ndeki stajın ardından 1992 yılında Anadolu Ajansı’nda başladı. 2012'de AA’dan emekli oldu.  Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği Başkanlığı görevini de yürütüyor. 

İHSAN YILMAZ (GENEL SAYMAN)

1971 yılında Giresun’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Mesleğe 1991’de Yeni Günaydın’da başladı. Star TV’de muhabir, Milliyet’te muhabir ve Haber Araştırma Müdür Yardımcısı, A Haber Şef Editörü. Habertürk TV Haber Müdürü ve TRT İstanbul Haber Müdürü olarak görev yaptı. Uzun süre Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Denetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Evli ve bir çocuk sahibi. SBK taşıyor.

PINAR AKTAŞ (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1976 yılında İstanbul'da doğdu. Kültür Koleji ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğe 1996'da üniversite öğrencisiyken stajyer muhabir olarak Milliyet gazetesinde başladı. 10 yıllık muhabirlik döneminin ardından 2006 yılında Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdür Yardımcısı oldu. Kasım 2012'den bu yana aynı gazetede Haber Araştırma Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

GÖKSEL GÖKSU (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunu. Mesleğe, 1982 yılında Havas Yayınevi’nde başladı. Gözlem, Süreç yayınevleri ile “Rüstem Batum’la 360 Derece” adlı programda çalıştı.
1996 yılında girdiği Radikal gazetesinde muhabirlik görevini, 1998 yılında başladığı Cnn Türk televizyonunda uzun yıllar devam ettirdi. 

UĞUR GÜÇ (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)

1969 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans mezunu. Mesleğe 1989 yılında Günaydın Gazetesi'nde başladı. 1991 yılında aynı gazetenin Almanya servisinde sayfa sekreteri görevi ile kadrolu oldu. Fotospor ve Milliyet'te yurtdışı baskılar servisinde çalıştı. Daha sonra Milliyet Gazetesi yazı işlerinde sayfa editörlüğü görevinde bulundu.