ARİF ESEN

1957 yılında doğdu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Yüksek Okulu’nu (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi) bitirdi. Öğrenimini sürdürürken 1979’da gazeteciliğe Dünya Gazetesi’nde muhabir olarak  başladı. Dünya, Demokrat, Cumhuriyet, Güneş, Hürriyet ve Posta gazetelerinde muhabir, sayfa sekreteri, editör olarak çalıştı. 2010’dan bu yana yayımlanan aylık Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi Global Sanayici’nin Genel Yayın Müdürlüğü’nü yürütüyor ve kurumsal yayıncılık alanında faaliyet gösteren ARMA MEDYA’da çalışıyor. Sürekli Basın Kartı sahibi.

 

ENGİN BAŞCI

1964 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nu bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Anabilim Dalı'nda yüksek lisans ve doktora yaptı. Mesleğe 1987 yılında Anatolia Dergisi'nde başladı, Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi. Sabah Gazetesi'nde muhabir olarak çalıştı. Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin basın danışmanlığını yaptı. 1992 yılında TRT’ye girdi. TRT İstanbul Haber Müdürlüğü’nde 26 yıl aralıksız muhabir ve editör olarak görev yaptı. TGC Balotaj Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor. Sürekli Basın Kartı Sahibi

 

 

MUSTAFA BAKACAK

1964 yılında doğdu. Yükseköğreniminin ardından Mesleğe 1987’de Günaydın Gazetesi’nde başladı. 1988 yılından itibaren Milliyet Gazetesi İstihbarat Servisi’nde devam etti. Hastane, bölge ve şube muhabirlikleri yaptı. Büro şefliği, Haber Araştırma Servisi Müdür Yardımcılığı, Haber Merkezi’nde editörlük görevlerinde bulundu. 2007 yılında Milliyet Gazetesi’nden ayrılarak internet gazeteciliği projesini hayata geçirdi. 2008 yılında Doğan Burda Dergi Grubu’nun internet gazetesi Tempo24’ün kuruluşunda görev aldı. 2009 yılında Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri kadrosuna katıldı. Yazı İşleri gece, gündem ve güncel sayfa editörlüklerinin yanı sıra haber merkezinde de görev yaptı. 8 Ağustos 2018’den bu yana Posta Gazetesi’nin Gece Yazı İşleri Müdürü olarak mesleğini sürdürüyor. TGC Balotaj Kurulu üyeliği yaptı,  evli ve bir çocuk babası. Sürekli Basın Kartı sahibi.