TGC: Güngör Arslan’ın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

İstanbul - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden Güngör Arslan 19 Şubat 2022 Cumartesi günü Kocaeli de uğradığı silahlı saldırının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Güngör Arslan’ın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Güngör Arslan’ı bir silahlı saldırı sonucu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Saldırıyla ilgili soruşturmanın en kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Arslan’ın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabır diliyoruz. Gazetecilere yönelik saldırıların bitmesi ve sorumlularının cezasız kalmaması en büyük dileğimiz. Meslektaşımıza yapılmış olan saldırıyı kınıyoruz sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.”

Güngör Arslan’ın cenazesi 20 Şubat 2022 Pazar günü öğle namazının ardından Fevziye Camisi’nden alınarak Bağçeşme Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

GÜNGÖR ARSLAN KİMDİR?

1962 yılında İzmit de doğdu. Mesleğe 1986’da İzmit de Kocaeli Gazetesi’nde başladı. Kocaeli Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü’nü yaptı. Ses Kocaeli Gazetesi’nin sahibiydi. Evli ve iki çocuk babasıydı.