TGC: Yüksel Şengül’ün ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

İstanbul - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden, Sürekli Basın Kartı sahibi Yüksel Şengül 26 Haziran 2021 Cumartesi günü vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Yüksel Şengül’ün ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı

 “Değerli meslektaşımız Yüksel Şengül’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Şengül’ün ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz.”

Yüksel Şengül’ün cenazesi 28 Haziran 2021 Pazartesi günü Florya Yeni Cami'de kılınacak öğle namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

YÜKSEL ŞENGÜL KİMDİR?

1956 yılında Üsküp’te doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1976 yılında Milliyet Gazetesi’nde başladı. Hey Dergisi, Ses ve Hayat Mecmuası, Hafta Sonu Gazetesi’nde çalıştı. Mesleğini Sözcü Gazetesi’nde sürdürüyordu. Yayımlanmış kitapları ve mesleki ödülleri var. Evli ve iki çocuk sahibi olan Yüksel Şengül Sürekli Basın Kartı taşıyordu.