TGC: Şakir Süter’i sevgiyle, özlemle anıyoruz

İSTANBUL-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 2007 yılında hayatını kaybeden Şakir Süter’in 13. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: ‘‘Değerli meslektaşımız Şakir Süter çok iyi bir gazeteciydi. Hem muhabirliğinde hem köşe yazarlığında meslek etiğine özen gösteren örnek bir gazeteci oldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Balotaj, Onur ve Yönetim Kurullarında başarıyla görev yaptı. Genel Saymanlık görevinde bulundu. Mesleğimize katkı sağlayan önemli işlere imza attı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak Şakir Süter’i özlemle, sevgiyle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz." ŞAKİR SÜTER KİMDİR? (1950–2007) 25 Ocak 1950 günü Bergama'da doğdu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nu bitirdi. Mesleğe 1970 yılında Akşam Gazetesi'nde muhabir olarak başladı. Dünya, Güneş, Hürriyet, Tercüman, Bugün, Gün, Günaydın ve Meydan Gazetelerinde çalıştı. Mesleğini Akşam Gazetesi'nde köşe yazarı olarak sürdüren Süter, Araştırma, Haber ve Köşe Yazısı dallarında TGC Başarı Ödülleri sahibi oldu. Süter, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde Balotaj Kurulu Üyeliği, Onur Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Saymanlık görevlerinde de bulundu. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanlığı da yapan Süter, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.