TGC: Ölen üç üyemizin ailelerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde kaybettiğimiz 50 bin yurttaş arasında 33 gazeteci de bulunuyor. Ölen 33 gazeteci içinde Ayşe Figen Arlı, İzzet Nazlı ve Mustafa Yüzbaşıoğlu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin üyeleriydi. TGC Yönetim Kurulu’nun üç üyenin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada “Mesleğimize uzun bir süre başarıyla hizmet veren üyelerimiz Ayşe Figen Arlı, İzzet Nazlı ve Mustafa Yüzbaşıoğlu’nun ailelerinin, dostlarının ve depremde vefat eden tüm yurttaşlarımızın acısını paylaşıyor başsağlığı ve sabır diliyoruz” denildi.

Ayşe Figen Arlı kimdir?

1956 yılında İskenderun’da doğdu. Mesleğe 1972 İskenderun Akdeniz Gazetesi’nde başladı. Hürriyet Gazetesi’nin yerel muhabirliğini üstlendi. 1988 yılında Ses Gazetesi’ni kurdu. Ses Gazetesi’nin imtiyaz sahipliğini kurulduğu günden bu yana sürdürüyordu. Sürekli Basın Kartı taşıyordu. Almanca, Fransızca ve İngilizce biliyordu. Evli üç çocuk annesiydi.6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen depremde hayatını kaybetti.

İzzet Nazlı kimdir?

1990 yılında Hatay’da doğdu. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Basın Yayın ve Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 2010 yılında Yeni Doğuş Gazetesi’nde başladı. Hatay Kırkasır, Zafer, Hatay Ekspres ve Hatay Söz gazetelerinde çalıştı. İzzet Nazlı 2020 yılından itibaren Demirören Haber Ajansı Hatay muhabiri olarak çalıştı. Çeşitli basın kuruluşlarından aldığı çok sayıda ödülü var. Evli ve iki çocuk babasıydı. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen depremde öldü.

Mustafa Yüzbaşıoğlu kimdir?

1979 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 2007 yılında Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’nde başladı. Son olarak gazetenin imtiyaz sahipliğini üstleniyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Yüzbaşıoğlu, basın kartı taşıyordu. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen depremde yaşamını yitirdi.