TGC Ortaokulu öğrencileri Basın Müzesi'ni ziyaret etti

İstanbul- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Covid-19 tedbirleri kapsamında öğrenciler tarafından düzenli olarak ziyaret ediliyor.

Müze son olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ortaokulu öğrencilerini konuk etti. Sefaköy’de bulunan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İlkokulu ve Ortaokulu, Cemiyetin öncülüğünde toplanan bağışlarla yapılmıştı. 11 Ekim 1998 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmış daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmişti.

TGC Ortaokulu İngilizce öğretmenleri Cem Akyol, Emine Alkan ile Türkçe öğretmeni Gülhan Yıldırım ve öğrencileri 21 Aralık 2021 Salı günü TGC Basın Müzesi’ni ziyaret etti. Öğretmenleri ve öğrencileri TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Müze Müdürü Saadet Altay ile Müdür Yardımcısı Nedim Kavuk ağırladı.

Ziyaret sırasında TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, TGC ve Basın Müzesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Türkiye’de gazeteciliğin tarihsel, teknolojik gelişimi, gazetelerin hazırlanma aşamaları ile internet gazeteciliği hakkındaki soruları yanıtladı.