TGC’ye Iğdır Gazeteciler Cemiyeti’nden ziyaret

İstanbul- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ziyaret etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Başkan Turgay Olcayto ile Genel Sekreter Sibel Güneş’in ev sahipliği yaptığı toplantıya Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz, Başkan Yardımcısı İsmail Aras ve Proje Koordinatörü Yeniş Çelikten katıldı.

Görüşmede gazetelerin ve gazetecilerin sorunları konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapıldı. TGC Başkanı Turgay Olcayto 81 ilde 86 yerel medya semineri yaparak 9 bin aşkın gazeteciye meslek içi eğitim semineri verdiklerini belirterek “Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden memnuniyet duyduk. 1946 yılında kurulan ve kamuya yararlı bir dernek olarak çalışmalarını sürdüren Cemiyetimiz bağımsız ve bağlantısız gazeteciliği savunmaktadır. 81 ilde 3 bin 745 üyesi vardır. Hem yaygında hem yerel medyada meslektaşlarımızın yaşadığı tüm sorunlarla ilgili çözüm üretme çabamız sürüyor” dedi.

Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz ve Başkan Yardımcısı İsmail Aras ziyaretin sonunda gazeteciliğin zor zamanlardan geçtiğini belirterek “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığımız ziyaretten mutlu olduk. Sorunlarımızı konuştuk. Umarız gazetecilerin yaşadığı sorunlar en kısa sürede çözülür” diye konuştular.