TGC Kadın Komisyonu seçildi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kadın Komisyonu  üyeleri 2016-2019 dönemi için yeniden belirlendi. Komisyonu kadın gazetecilerin oluşturduğu TGC Kadın Danışma Kurulu seçti.

22 Eylül 2016 Perşembe günü yapılan Kadın Danışma Kurulu toplantısında komisyona,  TRT‘den Özlem Özdemir, Milliyet’ten Pınar Aktaş, Yeni Asır’dan Seda Kaya Güler, Gazeteci Semra Kardeşoğlu, gazeteci Semiha Öztürk, Gazeteci Sultan Uçar ve Gazeteci Yasemin Arpa seçildi. Yedek üye olarak ise TRT Radyo’dan Aybeniz Ece Uçan, Hürriyet’ten Mesude Erşan ile gazeteci Nezahat Alkan Gümüş belirlendi.

Toplantıda TGC Başkanı Turgay Olcayto, TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş ve TGC Balotaj Kurulu Başkanı Nuray Özger de yer aldı.

TGC KADIN KOMİSYONU BUGÜNE KADAR NELER YAPTI?

TGC Yönetim Kurulu 2013-2016 çalışma döneminde kadın gazetecilerin yaşadığı sorunları ortaya koymak ve medyada kullanılan eril dilin değişimine katkıda bulunmak için kadın gazetecilerden oluşturulan Danışma Kurulunu toplayarak görüşlerini aldı.

Bu kurulun önerileri doğrultusunda Kadın Komisyonu' nu oluşturdu. Oluşturulan Komisyon da Kadın  ve Medya /Toplumsal Cinsiyet Eşitlikçi Haber Kılavuzu'nu  hazırladı. Hazırlanan kılavuz 2 bin adet bastırılarak medya kuruluşlarına ve TGC üyelerine ulaştırıldı.