TGC: Aytaç Kardüz’ün ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

İstanbul - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden, TRT’nin usta spikerlerinden Sürekli Basın Kartı sahibi Aytaç Kardüz 15 Temmuz 2022 Cuma günü Bodrum’da vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Aytaç Kardüz’ün ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

 “TRT’nin ilk spikerlerinden değerli meslektaşımız Aytaç Kardüz’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Kardüz’ün, ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabır diliyoruz.”

Aytaç Kardüz’ün cenazesi 16 Temmuz 2022 Cumartesi günü ikindi namazının ardından Ankara İsmet Oğultürk Camisi’nden alınarak Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecektir.

AYTAÇ KARDÜZ KİMDİR?

1943 yılında Ankara’da doğdu. Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe 1965 yılında TRT’de Redaktör-Spiker olarak başladı. B.Ü İletişim ve Sosyal Bilimler, BBC, Amerikan’ın Sesi ve özel dil okullarında çalıştı. Kardüz bir dönem Kanal B’de spiker eğitmeni olarak görev yaptı. Çeşitli mesleki ödülleri var. TRT’den emekli oldu. Sürekli Basın Kartı taşıyordu.