TGC'den Erdem Gül ve Enis Berberoğlu'na destek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Çağlayan Adliyesi'nde 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 11.00'de 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen MİT Tırları davasına katılarak Erdem Gül ve Enis Berberoğlu'na destek verdi. Davaya Cemiyet adına Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş katıldı.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin, "silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan yargılandığı davada, Gül hakkındaki davanın düşürülmesine, Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına hükmedildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Erdem Gül ve avukatları katıldı. Enis Berberoğlu ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, sanık Gül ve avukatların son savunmalarının ardından dosyayı karara bağlayacağını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmanın kapalılık kararına son vererek, aleni duruşmaya geçti. Kapalılık kararının kaldırılmasının ardından izleyiciler ve basın mensupları salona alındı.

Duruşmaya CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Dursun Çiçek ve önceki Adalar Belediye Başkanlarından Mustafa Farsakoğlu'nun da aralarında bulunduğu pekçok  kişi katıldı.