TGC başsağlığı mesajı yayınlandı: “Ali Gevgilili'nin ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz”

İstanbul -  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Şeref Kartı ve 2010 Burhan Felek Hizmet Ödülü sahibi Ali Gevgilili 11 Eylül 2018 Salı günü vefat etti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Ali Gevgilili'nin ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Değerli üyemiz Ali Gevgilili'yi kaybettik. Mesleğini yıllarca yapmışlardı. Samimi Ali Gevgilili'yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ali Gevgilili'nin ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz ”dedi. Üyemiz Ali Gevgilili'nin cenazesi 16 Eylül 2018 Pazar günü Bebek Camisi'nde kılınacak öğle namazının yeniden Burgazada Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ALİ GEVGİLİLİ KİMDİR?

1938 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Özel Türk Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü. Mesleğe 1954 yılında Ege Ekspres'te başladı. Yeni İstanbul, Vatan gazetelerinden sonra 1963'de Milliyet'e girdi. Burada "Günlük" başlığıyla köşe yazılarını yapıyoruz, forumlarda, iktisat kutusunda yönetti. Abdi İpekçi'den sonra bir süre başyazarlık yaptı. İletişim Fakültesi'nde öğretim üyeliğinde bulundu. Siyasal unsurdaki bir sinema eleştirmenliğiyle tanındı. Yedinci Sanat, Yeni Dergi, Milliyet Sanat Dergisi. Basın Şeref Kartı ve 2010 Burhan Felek Hizmet Ödülü sahibi. Yayınlanmış eserleri: Atatürkçü Dış Politika, NATO ve Türkiye, 1971 Rejimi, Tarım Toplumundan Sanayi Toplumuna Geçiş Aşaması, Yükseliş ve Düşüş, Türkiye